вівторок, 9 жовтня 2012 р.

Плата за заміну лічильників електроенергії

Заміна лічильників електроенергії
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, листом від 13.09.2012 р. № 5817/11/47-12 надала роз'яснення стосовно засобів обліку електроенергії. 
У листі наголошується, що згідно з п. 3.2 Правил користування електричною енергією (далі - правила), відповідальність за технічний стан засобів обліку несе та організація, на балансі якої вони перебувають, або організація, яка здійснює їх експлуатацію на підставі відповідного договору. 
Відповідно до п. 3.3 правил відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені. 
У свою чергу в Нацкомісії звертають увагу на те, що планова заміна, в тому числі на виконання вимог нормативно-правових актів, обслуговування та ремонт розрахункових засобів обліку електроенергії здійснюється електропередавальною організацією або іншою організацією, яка має право на виконання цих робіт, за рахунок їх власників. При цьому непланова заміна таких засобів обліку електроенергії здійснюється аналогічно тільки за рахунок організації, на вимогу (за ініціативою) якої здійснюється така заміна. 
У листі також зазначається, що в разі проведення позачергової технічної перевірки, перевірки програмування, перевірки правильності роботи, ремонту, заміни або експертизи засобу обліку - вартість робіт оплачується: 
  • суб'єктом господарювання, за ініціативою якого проводилась позачергова технічна перевірка, перевірка програмування, перевірка схем підключення засобу обліку та / або правильності його роботи, ремонт, заміна або експертиза, - у разі, якщо порушень у роботі розрахункових засобів обліку та схем їх підключення за результатами перевірки не виявлено;
  • власником засобу обліку чи суб'єктом господарської діяльності, який відповідає за технічний стан та / або збереження засобу обліку, - у разі, якщо виявлено порушення схеми розрахункового обліку електроенергії, пошкодження або викрадення розрахункових засобів обліку електроенергії з вини власника засобу обліку чи суб'єкта господарювання, який відповідає за технічний стан та / або збереження засобу обліку; 
  • електропередавальною організацією - у разі, якщо виявлено порушення схеми розрахункового обліку електроенергії, пошкодження розрахункових засобів обліку електроенергії або їх невідповідності нормативно-технічної документації з вини енергопостачальної організації.
По матеріалам "Юрліги"

Немає коментарів:

Дописати коментар