субота, 25 жовтня 2014 р.

Толока на “Захист Права”. Збережемо наших героїв

Толока на "Захист Права". Збережемо наших героїв


     Думаю, що точної кількості загиблих солдат під час АТО 2014 року на Сході України, які боронили нашу рідну Батьківщину, не знає достовірно ніхто.

    Адже не секрет, що інформація, яку озвучує Речник РНБО України із телевізійних екранів, досить часто не збігається із інформацією від волонтерів, які допомагають бійцям, самих бійців, журналістів та цивільного населення. 
  Тому, про бої, особливо добровольчих батальйонів, безпосередніх місць проведення військових операцій, територій наступу чи відступу, передислокації, які піддалися обстрілу (артилерійському чи ракетно-бомбовому), документальна інформація відсутня. Тобто, не фіксується жодною службою чи технікою на документальному рівні в штабі АТО. Оскільки для такої фіксації потрібна відповідна екіпіровка (так звана розумна форма) та пристрої сучасних технологій із супутниковим зв’язком із багатоступеневим захистом. 

  За допомогою так званої розумної форми, можлива фіксація в реальному часі місця знаходження кожного бійця. Більш того, окрім графічного зв’язку, розумне екіпірування передасть данні про фізичний стан (температуру тіла, ритм серцебиття, ступеня тяжкості отриманого поранення, і т.д.).
  Звісно, вищеописане надсучасне екіпірування для військових і не тільки, може собі дозволити лише держава, яка володіє такими передовими технологіями та має на те відповідні фінансові ресурси. Наші з вами захисники мають лише надію на Бога і волонтерів та вірять у справжнє військове братство на полі бою.

   Да, ми з вами не можемо миттєво екіпірувати, провести технічне оснащення надсучасними передовими військовими технологіями наших бійців, але можемо допомогти хто чим гаразд, як кажуть: «із миру по нитці - бідному сорочка».

  У зв’язку із численними зверненнями дружин, матерів та самих бійців за юридичною допомогою, щодо вирішення питань пов’язаних із підтверджуючими документами про:
- отримання поранення, каліцтва на території, яка відноситься до зони проведення АТО (оскільки на початку АТО більшість добровольчих батальйонів виїжджала в зону конфлікту без відповідного юридичного оформлення);

- факт загибелі на території, яка відноситься до зони проведення АТО (отримання свідоцтва про смерть, висновку про причини смерті, ідентифікації тіла, для поховання,  отримання пенсії по втраті годувальника, отримання державної допомоги та оформлення відповідних пільг, як сім’ї загиблого);
- законне перебування, відбуття до зони проведення АТО із відповідним  екіпіруванням та спорядженням;
- достовірність інформації, щодо місця перебування (полону, котел оточення, місце вимушеного відступу, тощо), фізичний стан, ступінь отриманого поранення, каліцтва;
- заходи та дії, які проводяться керівництвом штабу АТО, СБУ, прокуратурою, щодо визволення наших військово-полонених, розшуку безвісно відсутніх, інформацію про поранених, місця їхнього лікування, транспортування, тощо.


Тому, колектив нашого об’єднання “Захист Права”, вирішив на блозі оголосити толоку під назвою «Толока на “Захист Права”Збережемо наших героїв»

   щодо збору коштів на юридичну підтримку наших захисників. 
  Адже, якщо відверто кажучи, кожен намагається допомогти по мірі своєї можливості, але як показує практика цього не достатньо. Так-як для вирішення більшості питань потребуються кошти для:
- здійснення планових відряджень до військових частин, військових штабів, сімей та родичів;
- здійснення запитів щодо витребування відповідних підтверджуючих документів;
- оскарження дій чи бездіяльності командирів частин, командування штабу до Військової прокуратури та Міністерства Збройних Сил України;
- підготовки подання позовної заяви до адміністративного суду, тощо.

  До прикладу щодо, питань, які турбують наших військовослужбовців, на нашій сторінці «консультації на сайті» - "трудові відносини" було таке запитання:
Доброго дня! 
Підскажіть, нас мобілізовано три місяці тому, на даний час, нас в наказному порядку змушують написати рапорти про те, що ми готові виїхати в зону АТО? 
Солдати із нашої частини, які раніше були відправлені в зону АТО, по телефону нам розповідають, що ті хто загинув або отримав поранення, а особливо їхні сім’ї не можуть отримати жодного документа чи запису про те, що вони були в зоні АТО, або отримали статус учасника бойових дій. Що нам зробити чи не робити щоб убезпечити хоча б з юридичної точки зору себе та родини. Адже не виконання безпосереднього наказу командира буде розцінюватися, як злочин та дезертирство?
Написані власноруч рапорти про те, що ви матеріально забезпечені та готові відбути в зону АТО прирівнюються до заяви "добровольця". Після отримання поранень, калітцва, загибелі, можуть виникнути питання щодо законності відбуття даної особи в зону АТО.
Для того, щоб особовий склад вибув на законних підставах до зони АТО, потрібні принаймні такі документи:
- письмовий наказ (командира частини, начальника штабу по округу, Міністра Збройних Сил України та його заступників, в якому має бути чітко зазначено, який особовй склад (частина, назва, номер, кількість чоловік, при якому озброєнні, куди, тощо);
- оформлення відкомадировочних листів (у випадку передислокації), направлень, маршрутних листів (якщо це марш, виїзд, військова операці,тощо)
- з обов'язковою відміткою у військовому квитку.
Оскільки дані питання, щодо порядку, прав та обов'язків проходження служби в зоні АТО звучать досить часто, адміністрацією "Захист Права" було прийнято рішення невідкладно надати розгорнуту відповідь на дане запитання та інші запитання, які досить часто задаються нашим фахівцям по телефону.
Хто підпадає під мобілізацію та у який період і якого віку?
У відповідності до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації" №1169-VII від 27 березня 2014 року під мобілізацію підпадають особи рядового начальницького складу, які мають військові спеціальності та звання.
Сержанський та старшинський склад поділено на два розряди за віком:
- до 35 років;
- до 50 років;
Офіцерський склад також поділяється на два розряди:
1) - до 55 років;
2) - до 65 років.
Які із цих двох категорій будуть задіяні залежить від військової спеціальності, досвіду, навиків та обставин в Україні, що склались.
Чи зберігається місце роботи та заробітна плата за мобілізованою особою?

Місце роботи із середньою заробітньою платою зберігається за мобілізованим працівником не залежно від форми власності роботодавця, але не більше одного року.
Як буде нараховуватись пенсія особам, які її отримували, але як офіцери були мобілізовані в зону АТО? 
Територіальним Управлінням Пенсійного фонду України повинно буде бути врахованим додатковий строк по вислузі років за період мобілізації та врахований у перерахунку до пенсії. Відповідно до внесених змін до ч.2 ст. 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Також має враховуватись надбавка за отримані Державні нагороди та оримання статусу "учасника бойових дій".
Також було запитання "о льготах семьям погибших воинов АТО" в темі "Пенсія. Пільги передбачені законом" 

Тому навіть одна гривня від кожного буде уже вагомим внеском, адже нас багато, а разом ми  сила. 
Слава Україні! Героям слава!

Кожен, хто поповнить наш проектний рахунок:
- найменування банку: ПриватБанк
- номер рахунку: 5168 7556 0233 9224
- МФО – 305299
- ЄДРПОУ – 14360570,
зможе у вигляді негласної перевірки зателефонувати за телефонами вказаними на нашому сайті щодо отримання безкоштовної консультації чи допомоги по захисникам України. Одним словом так званий «народний контроль».

І нехай Бог благословить нас у нашому починанні...


Якщо у Вас виникли додаткові запитання задавайте їх на сайті адвокатського об'єднання "ЗАХИСТ ПРАВА" в розділі консультації.

Немає коментарів:

Дописати коментар